Vispirms jau ir labi zināt, ko jums patiešām vajag. Vai gribat ņemt dalību turnīros, vai tikai svētdienas šaušanai, vai arī medībām ārpus Latvijas teritorijas. Kuru lai izvēlas, garo loku, rekursīvo, horse bow(zirgu loku) vai kompaktloku. Skatoties pēc cenām rekursīvais iesācēju loks izmaksā vis lētāk, šauj ņiprāk par garo loku ir stipri vieglāks par kopaktloku, kā arī daudz precīzāk var trāpīt mērķī nekā ar zirgu loku. Man ir slikta pieredze, nopērkot pirmo loku 60Lbs, kurš ir daudz par stipru treniņu šaušanai, bulta iet kaukdama, bet trāpīt spainim no 10 metriem 5 reizes no vietas nevar. Labi, ka kādu nopietnu, fizisku traumu nedabūju, bet viena liela problēma radās no smaga atvilciena 60Lbs(27 kg) - tu iemācies nepareizu šaušanas tehniku, pēc kā iemācīties precīzi šaut ir stipri grūtāk. Tāpēc iesaku, labāk paņemt nedaudz vieglāka atvilciena loku nekā jums liekas jums vajag.

Nopirkt nav grūti, ja nauda ir, bet vai tas loks un bultas labi pasēs kopā, vai loks nebūs par stipru izvēlētajām bultām. Piemēram Rekursīvajam lokam vajag izvēlēties cietākas bultas nekā lokam uzrādītais stiprums mārciņās(Lbs). Piemēram ja rekursīvajam ir 30Lbs tad koka bultas ņemam 40-50Lbs, skatoties no šaušanas stila un uzgaļu smaguma.

Guglē var viegli atrast bultu saderību ar loku irakstot "Arrow spine chart" http://www.allwoodarrows.com/SearchResults.asp?Cat=1831

Es ieteiktu, loku piemeklēt, pajautājot zinošam cilvēkam, vai arī ņemot vērā pārdevēja ieteikumos.  Proti, Bogensportwelt mājas lapā iegādājoties sporta rekursīvo loku iesācējam Ragim Wildcat ir dota saderība kāda tipa un auguma cilvēkam, kāda stipruma un garuma loku iesaka. Bet vislabāk, protams, ir notestēt dažāda stipruma un garuma lokus, ko var izdarīt arī pie mums.

Loku šāvēja augums cm pret loka garumu collās: 

120 - 135 cm augumam: 58 collas

135 - 150 cm augumam: 62 collas
150 - 160 cm augumam: 64 collas
161 - 167 cm augumam: 66 colas
168 - 175 cm augumam: 68 colas
Virs -176 cm augumam: 70 collas 

 Loka stiprums vīriešiem marciņās:
14-20 lbs. jauniešiem līdz 12 gadu vecumam
20-28 lbs. mazāk aktīvam cilvēkam
28-32 lbs. sportiskam (atlētiskam) cilvēkam
32-40 lbs. aktīvam sportistam

Atvilciena stiprums sievietēm mārciņas:
10-16 lbs. jauniešiem līdz 12 gadu vecumam
16-24 lbs. mazāk aktīvam cilvēkam
24-28 lbs. sportiskai (atlētiskai) sievietei
28-34 lbs. aktīvai sportistei

Mēs iegādājamies inventāru no Vācijas internetveikaliem http://www.arrowforge.de/,   www.bogensportwelt.de,

kā arī no ASV internetveikaliem www.lancasterarchery.com,  www.3riversarchery.comwww.bowhunterssuperstore.com.

no Anglijas: http://www.merlinarchery.co.uk/

Bez šiem veikaliem arī Latvijā ir pieejams loku šaušanas inventārs, augstas kvalitātes loki par atbilstošām cenām: http://marten.lv/

Pasūtot no ASV ir jāņem vērā papildus izdevumi 22% muitas nodoklis.

No Vācijas piegāde notiek ar DHL servisu līdz mājas slieksnim pieved kurjers, izmaksas 10-20-30Eur atkarība no sūtījuma apjoma.